• Úvod
  • >>
  • Laminátové parkety

Laminátové parkety

Laminátové podlahy sú elegantné, trendové podlahy s takmer nekonečne možným progresom.
Pohodlie, ľahká použiteľnosť a atraktívny vzhľad sú hlavné dôvody pre to, aby sa laminátová podlaha stala Vaším favoritom pri výbere ideálnej podlahy. Náš sortiment laminátových podláh ponúka vysokú kvalitu a perfektný vzhľad. 


Čo je to laminátová podlaha ?


Mnoho ľudí sa s touto podlahou už stretlo a mnoho z vás po laminátovej podlahe aj teraz v tomto momente chodí a používa ju.

Viete  z čoho sa skla
dá a aká je skladba podlahy ?

Je to podlaha, ktorá sa vyrába vo vrstvách, ide teda o vrstvenú podlahu. Až 90% celkového materiálu použitého na výrobu laminátových parkiet je drevo, resp.drevené vlákno. Zlisovaním a spojením pod vysokým tlakom vzniká základná nosná doska parkety.Zostávajúcich  10 % tvoria melamínové živice, impregnačné vosky a lepidlá.
Systémom, ktorým sa spracovavajú drevené vlákna  sa pri laminátových parketách dosiahuje zlepšenie  vlastností dreva a to najmä jeho pevnosť, odolnosť voči tlaku či zmiernenie reakcie na vlhkosť a teplotu.Prečo si vybrať laminátovú podlahu ?

Vysoká tvrdosť, oderuvzdornosť, tvarová stálosť, v niektorých prípadoch vodovzdornosť, jednoduchá montáž, prípadne demontáž, široká ponuka dekórov v rôznych odtieňoch, nízky tepelný odpor, antistatické vlastnosti povrchu, antibakteriálne úpravy, to je len niekoľko skutočných výhod, ktoré si zákazník pri kúpe takejto podlahy odnesie domov.